Брифінг для ЗМІ Дніпропетровщини

 

DSC02788_j.jpg    28.04.2017 заступник начальника управління пенсійного забезпечення Стасенко Тетяна Іванівна провела брифінг для представників засобів масової інформації на тему: «Особливості пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи».

      Призначення та виплата пенсій особам, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, регламентовані двома законами: «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до цих Законів призначаються пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

         За статтею 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

         Зниження пенсійного віку (від 5 до 10 років) залежить від періоду роботи та кількості відпрацьованих днів в зоні відчуження. Розмір пенсії залежить від стажу та заробітку.

Пенсію по інвалідності, яка настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсію у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за бажанням громадян може бути обчислено із заробітку, одержаного за роботу в Чорнобильській зоні в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначають згідно із законодавством.

Чинним законодавством передбачено, що у разі коли розмір пенсійної виплати з урахуванням усіх підвищень і доплат у ліквідаторів стосовно яких встановлено причинний зв’язок інвалідності із Чорнобильською катастрофою, не досягає певного рівня, їм виплачують щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів:

для інвалідів І групи – 285%, ІІ групи – 255%, ІІІ групи – 225% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Законом України «Про державний бюджет України на 2017 рік» з 01.05.2017 підвищено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до                 1 312 грн.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність провадиться перерахунок, незалежно від факту роботи мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Виплата пенсії проводиться щомісячно, своєчасно та в повному обсязі.