“Школа майбутнього пенсіонера” активно працює

web_22_170529.jpgНачальник Покровського відділу обслуговування громадян Нікопольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області Галина Кучеровська провела чергову зустріч з майбутніми пенсіонерами.

Фахівець управління детально, у доступній формі, зупинилася на порядку подання документів для призначення пенсії, переліку необхідних документів для призначення пенсії, вимогах до оформлення документів (зокрема, заяв, довідок про заробітну плату для обчислення пенсії, довідок, які підтверджують пільговий стаж роботи чи вислугу років). Вказала на випадки, у яких в обов'язковому порядку необхідно надавати довідки, які підтверджують окремі періоди у страховому стажі (якщо у трудовій книжці наявні виправлення, відсутні записи про підстави внесення запису). Майбутнім пенсіонерам надані пам'ятки з переліком необхідних документів.

Одночасно посадовець роз'яснила присутнім, які саме показники впливають на розмір пенсії, у які строки призначаються пенсії.

Особливу увагу Галина Кучеровська звернула на обов'язок пенсіонера повідомляти органи Пенсійного фонду про вступ на роботу, звільнення з роботи, реєстрацію або зняття з обліку як фізичної особи-підприємця, щоб уникнути переплат та недоплат пенсій.

Проведене заняття підтвердило, що уроки пенсійної грамотності в «Школі майбутнього пенсіонера» допомагають громадянам передпенсійного віку своєчасно вирішити усі питання, що виникають під час формування пенсійної справи, а молоді вчасно усвідомити.