9 червня 2017 року заступник начальника головного управління Олена Щирба виступила в ефірі обласного радіо у передачі "Пенсійне забезпечення: актуально про важливе"

 

DSC03179.JPGСлухачі найчастіше цікавляться питанням "Від чого залежить розмір пенсії?", тому Олена Миколаївна розпочала розмову з визначення поняття страхового стажу, величини від якої напряму залежить розмір пенсійної виплати.

Про можливість брати добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, для кого це вигідно та розміри страхових внесків були висвітлені цілим блоком, у відповідях на питання ведучої.

Наприкінці програми гостя студії звернулась до кожного, з тих, хто працює з неоформленими трудовими відносинами: "Погоджуючись на такі умови, ви отримуєте одноденну вигоду, полишаючи себе соціальних гарантій. Несплата страхових внесків призводить до не зарахування періодів неофіційної роботи до страхового стажу і впливає на розмір пенсії".

Довідково: головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області разом з головним управлінням Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області, Дніпропетровським обласним центром зайнятості, головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області реалізуються спільні заходи щодо легалізації заробітної плати. Результат - протягом січня – травня 2017 року легалізовано 350 робочих місць, надходження єдиного внеску становить 232 тис. грн.