Зустріч з безробітними передпенсійного віку

web_71_20170804.jpg4 серпня 2017 року головний спеціаліст Металургійного відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Криворізького південного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області Інна Чорна провела лекцію з питань пенсійного законодавства України на базі Криворізького міськрайонному центру зайнятості. На зустрічі були присутні безробітні передпенсійного віку, які перебувають на обліку у центрі зайнятості.

Фахівець детально розповіла про умови призначення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме: зарахування страхового стажу при призначенні пенсій; порядок зарахування заробітної плати та визначення індивідуального коефіцієнту заробітної плати; виплати грошової допомоги у розмірі 10 місячних пенсій, мінімальний та максимальний розміри пенсій; встановлення надбавки за більш пізній вихід на пенсію, а також порядок та умови призначення пенсій по вислузі років, щодо строку подання документів для призначення та перерахунку пенсій.

         Обговорювались і основні положення проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, а саме: перегляду розміру та умов призначення мінімальної пенсії за віком,   перегляду умов призначення пенсії за віком в 60 років з 1 січня 2018 року, умов купівлі стажу, ліквідації спеціальних пенсійних режимів.

         Також фахівець нагадала та надала роз'яснення учасникам семінару про сучасний спосіб надання інформаційних послуг громадянам через ВЕБ — портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

         Усі бажаючі мали змогу задати додаткові питання, На які отримали вичерпні відповіді.