Бліц-інтрв’ю:"Про пенсійну реформу"

KOZAK_ZMI_small.jpgЮрію Івановичу, сьогодні багато говорять про можливі зміни в пенсійному законодавстві. Які б нововведення пенсійної реформи, особисто Ви, зарахували б до безумовних її плюсів?

 

  • Реформа передбачає єдині правила визначення розміру пенсійних виплат з використанням показника середньої заробітної плати за попередні три роки (2014 – 2016 рр у розмірі 3764,4 грн). Це вирівняє несправедливість у сумах пенсійних виплат, що існує між пенсіонерами, у залежності від року призначення пенсії.
  • Відміна особливого порядку виплати пенсій для працюючих пенсіонерів, тобто, пенсії будуть виплачуватися у повному розмірі, а не 85%, як тепер.
  • Пенсійний вік залишається незмінним.
  • Після запровадження пенсійної реформи буде просто не вигідно працювати в тіньовому секторі зайнятості, оскільки це автоматично позбавить пенсії – право на неї отримають лише ті, хто має 25 років страхового стажу, а через 10 років - 35 років. На мою думку ця норма відновить соціальну справедливість, і замотивує до легальних заробітків.
  • І, звичайно, накопичувальна система, яка має запрацювати з 2019 року і дозволить тим, хто зараз знаходиться ще в досить юному віці впливати на своє пенсійне майбутнє.

Абсолютно очевидно, що реформа потребує додаткових коштів. На Вашу думку, чи вистачить їх у Пенсійного фонду?

 

Уряд своїми попередніми реформами підготував підґрунтя для такого фінансового навантаження - мінімальну заробітну плату підвищено у 2 рази (до
3200 грн), а якщо зарплата виросла в два рази, то це означає, що сума сплаченого ними єдиного внеску теж зросла в два рази. Говорячи конкретно про нашу область хотів би озвучити буквально кілька цифр - з початку року легалізовано
1623 робочих місця, що дало змогу отримати 1 млн 119 тис грн додаткових надходжень з єдиного внеску. Тобто, робота з наповнення бюджету ведеться постійно, і саме це дає нам змогу у повному обсязі і в чітко встановлений строк виплачувати пенсії майже 1 млн пенсіонерів.

На Вашу думку, чи можуть пенсіонери найближчим часом розраховувати на зміни в пенсійному законодавстві?

 

Органи фонду області провели весь комплекс підготовчих робіт та готові до

проведення перерахунків пенсій, як тільки Верховна Рада прийме законопроект, а ми розраховуємо, що це відбудеться вже 3 жовтня, адже це дуже необхідно для наших людей. Зі свого боку, запевняю, що ми будемо працювати з максимальною інтенсивністю та забезпечимо виконання всіх поставлених завдань.