Зустріч з головами профспілкових комітетів структурних підрозділів підприємства ПрАТ «Північний гірничозбагачувальний комбінат»

 

web_60_171215.jpg14 грудня 2017 року спеціалісти Криворізького північного об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області провели зустріч з головами профспілкових комітетів стуктурних підрозділів підприємства ПрАТ «Північний гірничозбагачувальний комбінат».

Начальник Тернівського відділу з питань призначення та перерахунку пенсій Шевченко Тетяна розповіла про зміни, які відбулися в порядку призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Наголосила, що право на таку пенсію мають працівники, зайняті повний робочий день на роботах з шкідливими і важкими умовами праці, - за Списками №1, №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць. Фахівець надала індивідуальні роз’яснення щодо порядку оформлення документів, які підтверджують особливий характер роботи та право виходу на пенсію за віком на пільгових умовах. Акцентувала на можливості завчасно подавати документи, необхідні для призначення пенсії. Звернула увагу, що фахівці управління надають, у разі необхідності, допомогу громадянам у витребуванні та оформленні таких документів.

Головний спеціаліст фінансово-економічного відділу Олена Тригуб розповіла про залежність розміру майбутньої пенсії від тривалості страхового стажу та величини заробітної плати. Проінформувала про можливість набуття страхового стажу шляхом добровільної участі у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні. Особливу увагу приділила питанню легального працевлаштування та легального отримання заробітної плати, їх прямий вплив на розмір майбутньої пенсії. Фахівець ознайомила громадян із можливостями веб-порталу електронних послуг Пенсійного  фонду  України.

Довідково: спеціалістами Криворізького північного об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області протягом 2017 року проведено 20 зустрічей з профспілковими організаціями підприємств, серед яких 3 профспілкові комітети бюджетних установ та організацій які захищають права понад 880 застрахованих осіб (Профспілковий комітет Індустріального коледжа ДВНЗ «КНУ», профспілковий комітет КЗ «Криворізького психоневрологічного диспансеру», КЗ «Криворізької міської лікарні № 9»), та 3 профспілкові комітети великих підприємств металургійного комплексу (ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», ПрАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат», ПрАТ «Кривбасзалізрудком»), які захищають права понад 19329 застрахованих осіб.