«Круглий стіл» щодо проблемних питань з «Ощадбанк», «Приват» у місті Кривий Ріг

 02_16-17.jpg        З метою узгодження подальших спільних дій  відділ з питань призначення та перерахунків пенсій №16 та відділ з питань виплати пенсій №17 Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провели круглий стіл з банківськими установами АТ «Ощадбанк» ПАТ,  КБ “Приватбанк” на тему: “Взаємодія Пенсійного фонду з банківськими установами з питання недофінансування пенсій у зв’язку зі смертю пенсіонерів”.

      Заступник відділу з питань виплати пенсій №17 Наталія Сидорчук акцентувала увагу, на таких проблемних питаннях, як повернення банком пенсії Пенсійному фонду, згідно ст.52 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Також суми пенсій та грошової допомоги зараховані на поточні рахунки, відповідно п.13 Порядку підлягають поверненню, визнаним одержувача безвісно відсутнім або оголошеним померлим, не пізніше наступного операційного дня.

    Учасники “круглого столу” обговорили проблемне питання про недофінансування пенсій, у разі коли списки на зарахування пенсій та грошової допомоги вже передані, але стало відомо про смерть одержувача, з метою попередження зайвих витрат, перерахування коштів на виплату такої пенсії не проводити.

    В ході проведення заходу досягнуто згоди надсилати банку письмові пояснення про факт недофінансування з обов’язковим зазначенням даних про одержувача, дати та суми виплати.

Представники Пенсійного фонду подякували всім учасникам круглого столу за активну участь у зазначеному заході та побажали плідної співпраці у досягненні спільної мети.