У цій категорії немає статей. Якщо дочірні категорії показуються на цій сторінці, то вони можуть містити статті.

Дочірні категорії

 • Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

  юбжд

 • Призначення пенсiй
 • Спеціальні пенсії
 • Іноземні пенсії
 • Перерахунок пенсій

  Законом України «Про державний бюджет України на 2016 рік» з 01.05.2016 підвищено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1130 грн.

  Перерахунок пенсій з 01.05.2016 було проведено шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, надбавок, підвищень.

  Пенсіонерам які станом на 01.05.2016 працювали, провадили діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, перерахунок пенсії не проводився.

  Після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

  Непрацюючим пенсіонерам перерахунок мінімального розміру пенсії за віком, призначеної відповідно до статті 28 Закону України  “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок - 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 1130 грн.

   

  Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність було  проведено перерахунок, незалежно від факту роботи:

  • пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною",
  • мінімального розміру пенсії по втраті годувальника,
  • мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців; підвищень, передбачених Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту",
  • підвищень, передбачених Законом України “Про жертви нацистських переслідувань”,
  • мінімальних розмірів пенсій по інвалідності  внаслідок аварії на ЧАЕС, щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,
  • щомісячної державної адресної допомоги на догляд інвалідам війни та учасникам бойових дій.

   

             З 01.05.2016 року проведено перерахунок надбавки, призначеної                          відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів” виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць - 1399 грн.

             З 1 грудня поточного року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність становитиме 1247 грн.

             Виходячи із зазначеного прожиткового мінімуму розмір пенсії пенсіонера, який не працює, буде перераховано пропорційно набутому страховому стажу з урахуванням зазначеного прожиткового мінімуму. При цьому, з 01.12.2016 року буде проведено перерахунок надбавки, призначеної                          відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів” виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць - 1544 грн.

 • Виплата пенсій